Co kupić chłopcu na pierwszą komunię świętą?

Pierwsza komunia święta to niezwykle ważny moment dla każdego małego człowieka, który został wychowany w tradycji chrześcijańskiej. Jako dorośli, musimy zatem wybrać odpowiedni upominek po to, by ta jedyna, wyjątkowa chwila w życiu dziecka była jeszcze lepiej zapamiętana. Co kupić chłopcu przystępującemu do pierwszej komunii? Jednym z ciekawszych i chyba najbardziej uniwersalnych pomysłów, który może nam posłużyć jako wskazówka, są książki o tematyce religijnej oraz podróżniczej.

Książki o tematyce religijnej

Prezent na komunię dla chłopca może w swojej treści nawiązywać do tego ważnego wydarzenia, w którym właśnie bierze on swój udział. Może to być książka religijna w wydaniu klasycznym, ale i taka, w której treści przedstawione są w sposób luźny i humorystyczny.

Książka w wersji klasycznej, którą można polecić, to np. “Co powinieneś wiedzieć o Biblii, Jezusie, Ziemi Świętej“, autorstwa P. Atkinsona, B. Mike’a oraz P. Nike’a. Bogata w ilustracje, mapy i diagramy, zabierze chłopca w podróż do czasów Chrystusa i pozwoli lepiej przyjrzeć się jego życiu i słowu, które głosił. Jest to jedna z najlepszych książek tego rodzaju na rynku.

Książką nieco bardziej unikatową i niecodzienną jest “Biblia.Komiks“. Jeszcze kilkanaście lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że losy Jezusa można przedstawić w takiej formie. A jednak. Okazuje się, że taki sposób opisania losów najlepiej trafia do młodych ludzi. To nowatorskie wydanie na pewno spodoba się chłopcu przystępującemu do sakramentu pierwszej komunii.

Książki o tematyce podróżniczej

Już od najmłodszych lat warto zacząć wzbudzać w chłopcu potrzebę poznawania świata. Idealnym do tego narzędziem może być jakaś książka podróżnicza. Ciekawą pozycją jest “Dziedzictwo światowej kultury“, wydawnictwa Fenix. Ten piękny album, zawierający mnóstwo fotografii, przeniesie dziecko do tych najważniejszych z punktu widzenia rozwoju cywilizacji miejsc. Dzięki niemu rozwinie swoją wiedzę historyczna oraz geograficzną, co na pewno wpłynie pozytywnie na jego szkolne wyniki.

Kolejną wartą polecenia książką jest “Ilustrowana księga świata“, wydawnictwa Publicat. Na pewno jest to pozycja o wiele bardziej rozbudowana. Na 376 stronach umieszczono najważniejsze informacje z zakresu historii i geografii świata. Nie brakuje także wiadomości z zakresu przyrody – chłopiec będzie mógł poznać najciekawsze i najważniejsze ekosystemy na naszej planecie. Mnóstwo ciekawostek na pewno wspomoże proces zapamiętywania, które będzie się przebiegać w sposób niewymuszony i spontaniczny. Taki prezent na pewno będzie pożyteczny, a także przyniesie chłopcu ogrom radości!

Zaproszenie plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com