Jaki prezent na komunię dla chłopca wybrać?

Należy zdawać sobie sprawę, że z roku na rok coraz trudniej jest wybrać prezent na komunię dla chłopca. Rodzina oraz najbliżsi bardzo często chcą zdecydować się na produkt lub przedmiot, który będzie wyjątkowy. Świetnym rozwiązaniem może być książka.

Książka związana z zainteresowaniami chłopca

Warto wiedzieć, że zdecydowanie najlepszą opcją będzie kupienie dziecku książki, która będzie związana z jego zainteresowaniami. W przypadku, gdy chłopiec interesuje się państwami świata, warto wybrać piękny, ilustrowany atlas świata. Z kolei, gdy dziecko jest prawdziwym pasjonatem piłki nożnej, rekomendowane jest kupienie książki poświęconej jego ulubionemu zespołowi. Należy pamiętać, aby wybrać książkę, która będzie mogła służyć dziecku przynajmniej przez kilka lat. Warto również zadbać, by miała twardą okładkę i duża liczbę ładnych ilustracji. W ten sposób chłopiec zdecydowanie częściej będzie sięgał po wspomniany produkt.

Biblia

Chłopiec koniecznie musi otrzymać na Pierwszą Komunię Świętą biblię. W znacznej większości przypadków wspomnianą książkę kupują dziadkowie. Zalecane jest wręczenie dziecku dwóch wersji wspomnianej Biblii. Oczywiście konieczne jest kupienie tradycyjnej wersji, z której dziecko będzie mogło korzystać praktycznie do końca życia, a także wersji przygotowanej dla młodszych. W ten sposób chłopiec nie będzie miał żadnego problemu ze zrozumieniem najbardziej istotnych kwestii w Piśmie Świętym. Należy również wiedzieć, że zdecydowanie częściej będzie sięgał do książki z ilustracjami, która w prosty sposób omówi poszczególne aspekty religijne.

Modlitewnik

Jest to kolejny prezent, jaki powinno otrzymać dziecko z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Rekomendowane jest bowiem, by dziecko znało najbardziej podstawowe modlitwy. Oczywiście zdecydowanie lepiej będzie przychodziło przyswajanie poszczególnych tekstów, gdy modlitewnik będzie skierowany do dzieci. Piękne ilustracje świętych i postaci religijnych powinny przekonać młodego chłopca do znacznie częstszego zaglądania do modlitewnika.

Śpiewnik

Nie wszyscy rodzice zdają sobie sprawę, że chłopcy również uwielbiają śpiewać. Można nawet zaobserwować, że w niektórych chórach kościelnych jest zdecydowanie więcej chłopców w porównaniu do dziewczynek. Wystarczy podarować dziecku na Pierwszą Komunię Świętą śpiewnik. Oczywiście nie jest zalecane kupowanie tradycyjnej wersji, tylko przeznaczonej dla najmłodszych. Chłopiec zdecydowanie częściej będzie korzystał z takiego prezentu. Możliwe jest, że śpiewanie stanie się jego pasją.

Wstążka plik wektorowy utworzone przez studiogstock - pl.freepik.com